Turkey

From Eurobattle.net WiKi
Jump to navigation Jump to search

İ apologize for the delay.

TR Kanalı ve TR Ligleri Genel Bilgilendirme,

TR kanalı, Türk oyuncuların birbiri ile iletişim kurabildiği, oyun isimlerini paylaşabildiği, TR ekibinin düzenlediği turnuvaların duyurularının yapıldığı ve TR Resmi Ligi olan TRL botunda oyun kurabildiği kanaldır, ETL kanalı ise Türk oyunculara ait Safe lig oyuncularının girebildiği sadece Safe oyunculara ait kanaldır.

1 – Yapmanız gereken ilk şey TR kanalına geçiş yapmaktır, oyun içerisinde /join TR komutunu girmeniz yeterlidir.

2 – Oyun kurmak veya katılmak için “!privgo, !pubgo ve !res” komutlarını kullanabilirsiniz. Kanalda bulunan “TR-Guard” id’sine wisp atarak kendinize ait özel bir oyun, kendinize ait genel bir oyun veya kanalda !res yazarak bot tarafından kurulacak karma ve balancelı bir oyuna kayıt yaptırabilirsiniz.

3 – Challange sistemimiz mevcuttur. Oyunculardan biri herhangi bir oyuncuya meydan okur, maç teklif eder ve kabul edilirse, maç’a katılmak için bota “!sign” komutu ile kayıt yaptırmış kullanıcıları seçebilirler. Bu seçim Meydan okuyucudan başlayarak 1-2-2-1-2-2 şeklindedir. “!sign” komutu ile kayıt yaptırmış kullanıcılar maçın modunun “cd veya cm” olması adına oylama hakkına sahiptir.

4 – Lobi ve Oyun Komutları: !R – Kazandığınızda ve kaybettiğinizde oluşacak puan değişikliğini gösterir. !Rall – Oyunda bulunan tüm oyuncuların puanını gösterir. !Rally – Oyunda bulunan oyuncuların takımlar halinde toplam puanını gösterir. !Rs – Takımların kazanma ve kaybetme oranını yüzde olarak gösterir.

5 – Oyunlarda genel düzenin sağlanması, adil, temiz ve kaliteli oynanması için bir takım yaptırımlarımız söz konusu bunun için Server Ceza Kataloğuna bakabilir ve şikayetlerinizi bu bölüm altında dile getirebilirsiniz.

6 – ETL'de Challenge yetkisi kazanmak için gerekli yeteneklere sahipseniz bu bölüm altında istek bırakabilirsiniz.

7 – Teknik sorun yaşıyorsanız gerek Dota – Server – Pc program ve tanıtım rehbeleri veya herhangi bir konu hakkında Teknik Destek bölümüze konu açabilirsiniz.

8 – Oyuncuların stat bilgilerini ve sıralamasını Lig Ladderımızdan görebilirsiniz. (trl.euroturkiye.net - etl.euroturkiye.net) Bunlara rağmen sorununuzu çözemediyseniz forum üzerinden ([www.euroturkiye.net]) yetkililere özel mesaj atabilir veya oyun içerisinden “/w” komutu ile wisp atabilirsiniz. Yetkili listesini buradan görebilirsiniz.

9 - Günlük, haftalık, aylık ve dönemlik olarak düzenlenen icon ödüllü 1v1, 2v2 ve 5v5 turnuvalarımıza aşağıdaki linkten ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. (tr-tour.euroturkiye.net)

10 - Site ve server giderlerine yardımcı olmak adına bağış yapmak isteyenler buradan yapabilir.

11 - ETL yani Safe lig için tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

12 - Bunun dışında forumumuzda bulunan Dota bölümlerinden, Compitetive Dota, Dota Stratejileri, İleri Dota Mekaniği, Klanlar Tanıtımları, Diğer oyunlara ait, World Of Warcraft, Dota 2, Starcraft, Diablo 2, Diablo 3 ve Eğlence bölümümüzdeki konulardan Muhabbet Köşesi, Ciddi Konular, Teknoloji ve Bilgisayar, Spor, Müzik, Anime - Manga ve Tanışın - Kaynaşın bölümlerinde fikirlerinizi ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Türkiye Yetkili Ekibi size iyi oyunlar diler.